Részletek
A fahéj illata meleg, fűszeres és édes. Különösen, ha borzongunk, betegnek érezzük magunkat, fázik a lelkünk, akkor tanácsos az illatlámpába fahéj illóolajat tenni. A fahéj illóolaj antibakteriális, antivirális és antifungális hatású ennek köszönhetően fahéj illóolaj alkalmazásának legfontosabb területei a hűléses megbetegedések, légúti fertőzések és szájüregi gyulladások.
A fahéjolaj alkalmazásának legfontosabb területei a hűléses megbetegedések, légúti fertőzések és szájüregi gyulladások, melyeknél megfázás elleni cseppek és szájüregi öblögetők, valamint inhalálószerek alkotórészeként kerül felhasználásra. Emésztőrendszeri panaszok (étvágytalanság, puffadás stb.) kezelésében aromás- és gyomorerősítő, valamint szélhajtó-görcsoldó kivonatok hatóanyagaként hasznosítják.
Összehúzó, fertőtlenítő, a bőr vérkeringését serkentő melegítő hatása miatt narancsbőr elleni, és bőrfeszesítő kozmetikai készítmények hatóanyagaként előnyös az alkalmazása.
A fahéj a legrégibb idők óta Indiából, Kínából és Egyiptomból importált fontos kereskedelmi árucikk volt.
Aromáját főképpen fűszerként értékelték, porrá őrölve forralt borba és szerelmi bájitalokba keverték, masszázshoz használták.
Belsőleg pedig fájdalomcsillapításra, gomba- és vírusölőként, féreghajtóként fogyasztották.
Az általunk forgalmazott illóolaj 100%-os tisztaságú természetes illóolaj, felhasználható aromalámpákhoz, párologtatásra, kozmetikumok és masszázsolajok készítéséhez.
Alkalmazása:
• Húzódások, izom- és ízületi bántalmak esetén enyhülést hozhat a Fahéj illóolaj. Keverj el néhány csepp illóolajat egy kevés hordozó olajban (pl. jojoba olaj) és masszírozd be az érintett területbe. Így kifejti majd gyulladáscsökkentő, izomlazító, fájdalomcsillapító és melegítő hatását. Természetesen krémet is készíthetsz, vagy a már meglévő, jól bevált krémedet is kiegészítheted Fahéj illóolajjal, a hatás ugyanolyan lesz.
• Készíthetsz melegítő és relaxáló fürdőt vagy lábfürdőt Fahéj illóolaj segítségével. Felfázás vagy megfázás esetén a Fahéj illóolaj mellé használj még Eukaliptusz és Teafa illóolajok is. Ez a kombináció gyors enyhülést hozhat a tünetekre.
• Az arcbőr gyulladásos problémáira is előveheted a Fahéj illóolajat, így pattanások és akné kezelésekor is. Készíthetsz Fahéj illóolajos arctisztító tonikot, de akár arcápoló krémet is. Segítségedre lesz a gyulladás csökkentésében, a bőröd fertőtlenítésében és a pórusaid összehúzásában.
• Ránctalanító krémekhez is nyugodtan használhatod a Fahéj illóolajat, hiszen gazdag esszenciális zsírsavakban, mangánban, vasban és kálciumban. Pórusösszehúzó és vérkeringés serkentő hatása miatt segíthet a ráncok elleni küzdelemben.
• Ha narancsbőrrel küzdessz, akkor a Narancs illóolaj mellé a Fahéj illóolajat is szerezd be. Vérkeringés serkentő hatásának köszönhetően javul a sejtek oxigénellátása, ami végeredményképp segít a narancsbőr megszűntetésében.
• Fertőzéses időszakokra készíthetsz fertőtlenítő légfrissítő sprét a Fahéj illóolaj segítségével. A hatásosság fokozása érdekében adj a keverékhez további fertőtlenítő hatású illóolajat. Ilyen például a Teafa, az Eukaliptusz, a Citrom és a Szegfűszeg illóolaj is.
• A Fahéj illóolaj rendelkezik bizonyos szintű rovarriasztó tulajdonsággal is, így kipróbálhatod e-téren is. Adj néhány csepp illóolajat egy kevés vízhez, alaposan rázd fel, majd permetezd be vele a lakást, különösen figyelve azokra a helyekre, ahol betévedhetnek a rovarok.
Felhasználások
Az illóolajok elsősorban kétféleképpen jutnak be a testbe, bőrön alkalmazva, vagy belélegezve.
• Belégzés: Az illóolajokat felhasználhatjuk közvetlenül az üvegből belélegezve vagy Aroma Diffúzor használatával párologtatva.
• Helyi alkalmazás: Fontos megjegyezni, hogy a legtöbb illóolaj nem alkalmazható közvetlenül, hígítás nélkül. A bőrirritáció kockázata miatt az illóolajokat hordozóolajban kell hígítani.
• Adalékként: Fürdőolaj - Keverjük össze az illóolajat egy hordozóolajjal és adjuk hozzá a meleg fürdővízhez. Krémben - Egy-két csepp illóolajat hozzáadhatunk egy testápolóhoz vagy hidratáló krémhez, és felvihetjük bőrünkre.
Figyelmeztetés:
• Az illóolajok belsőleges használata világszerte több országban megszokott, azonban Magyarországon ez nem bevett szokás, így mi sem javasoljuk a belsőleges használatot!
• Bőrirritációt válthat ki, főleg érzékeny bőr esetén. Használat előtt mindig végezzünk bőrtesztet egy kis felületen és hígítva alkalmazzuk az illóolaj keveréket!
• Ne kerüljön szembe, belső fülbe és érzékeny testfelületekre!
• Várandósság és szoptatás ideje alatt használata nem javasolt! Kérdezze ki kezelőorvosa véleményét.
• Gyermekektől távol tartandó! 3 éves korig alkalmazása nem javasolt!